Z Bílovic bez bodu a se zraněnýma

16.Kolo I.B třídy skupiny C

TJ Velké Bílovice-TJ Kovo Ždánice 2:0 (2:0)

Svalová sezóna začala Nedělní aprílové počasí nás zavedlo do Velkých Bílovic. Na levo vinice, na pravo vinice, rovně vinice, naštěstí jsme jeli v koloně a žádné z aut nenabralo jiný směr než na místní stadion, a tak po přepočítání všech atletů mohl být trenér spokojen. Přijela nás podpořit i hrstka Ždánických diváků, kteří nebyli určitě spokojeni jak s naším výkonem, tak s tím, že v místní hospůdce nebylo k dispozici točené pivo, ale asi jako za dob covidu „dobrej lahváč“. Trenér Stefano Pioli poslal do boje následující jedenáctku: R.Ruban, V.Kopeček, T.Kubík, P.Lánc, M.Horňák, P.Almáš, R.Doupovec, M. Luskač, F.Otřel, T.Zbytek, L.Marčík Pripraveni: L.Kludák, P.Mlejnek, R.Masařík Na Listině zraněných: Kamil a David Štipčákové, D. Horňák, T. Měřínský V trestu : J. Počta Jak pravý české přísloví „Čím výše vystoupíš, tím hlouběji padáš.“ Tak přesně vypadá naše druhá část sezóny. Hned od úvodního hvizdu bylo znát že se bude jednat o bojovné utkaní. Soupeř, který se před utkáním nacházel na 12.místě tabulky do zápasu nastoupil v s větší chutí, důrazem i bojovností, a tak přišel v 32.minutě trest, kdy se po naší zbytečné ztrátě míče prosadil domácí Ferbár 1:0. O 5minut později prochází opět Ferbár středem hřiště a krásnou ranou nedává R.Rubanovi šanci 0:2.Navíc přichází 2 svalová zranění nejprve P.Almás a po něm L.Marčík, kteří jsou nahrazeny L.Kludákem a R.Masaříkem.

V druhém poločasu se bohužel obraz hry nezmění, za zmínku stojí jen 2 šance T.Kubíka, které bohužel nenajdou svůj cíl. Aby toho nebylo málo tak v 77.minutě se T.Kubík pokouší využít chybu brankáře a přes polovinu hřiště posílá míč do odkryté branky, ale v ten moment je to jako kdyby dostal zásah taserem a s nataženou nohou padá k zemi. Další svalové zranění a další komplikace do dalších zápasů. Utkání končí a domácí si zaslouženě připisují 3 body. V další utkání přivítáme na domácím hřišti první Kyjov, vzhledem k počtu zranění si trenéři budou muset zavzpomínat na doby, kdy vám při skládání puzzle chybí pár dílků k dokončení díla. I tak vás všechny zveme na nedělní derby, které určitě bude zajímavé, krásné počasí je objednáno a občerstvení zajištěno