Jarní část odstartovala

15.kolo I.B třídy skupiny C

Tj Kovo Ždánice – FK Šardice 0:1 (0:1)

Jedna série končí, druhá může začít V první řadě bych chtěl poděkovat za nás hráče výkonnému výboru i všem, kteří se nějak podíleli na rekonstrukci domácích kabin. Prostory, které připomínali spíše zašlou klubovnu jsou nyní vyšperkované jak pro děti, tak i pro nás, vždy je příjemné mít kvalitní zázemí. Samozřejmě v pátek po tréninkové jednotce proběhla potřebná kolaudace spojená s taktickou přípravou na víkendový duel. Přesně 134 dní trvalo, než jsme se opět potkali na domácím stadionu, ano některým hráčům tahle pauza opravdu nevyhovuje a vždy v tomhle období musíme kondičnímu trenérovy nenápadně schovat váhu. Nedělní příjemné odpoledne odšpuntoval zápas starších žaků, kdy v napínavém utkání remizovali 5:5 s Vacenovicemi. Něco kolem 250 diváků si nenechalo ujít šlágr 15.kola I.B třídy spořádalo se přes 50 klobás a padlo přes 100 litrů zlatavého moku.

Trenér Ivan Hašek vybral následujících 11 dobrovolníků: R.Ruban, T.Kubík, P.Lánc, J.Počta, M.Horňák, F.Otřel, R.Doupovec, M.Luskač, T.Zbytek, L.Marčík, J.Čadílek Připraveni: K.Štipčák, R.Masařík, P.Mlejnek, L.Kludák, P.Almáš Ještě před utkáním padla v kabině jedna s klasických předzápasových vět „kluci hlavně nedostat brzo gól“ šup 3.minuta 0:1. Po kombinaci hostů si na přetažený balón na zadní tyč nabíhá Čížek a favorita utkání posílá do vedení. V Dalším průběhu utkání se hosté snaží kombinacemi dostat až k domácí legendě R.Rubanovi, ale ten je jako vždy pozorný i díky fungující obraně. Následně se do pár polo šancí dostávají i domácí, nejprve branku ohrozí Marčík z trestného kopu a poté J.Čadílek, ale jejich střely nemají dostatečné parametry. První poločas i díky nerozehranosti obou mužstev zdobí spíše bojovnost a nepřesnosti. V druhém poločase se hosté trošku zatáhnou a nám se bohužel nedaří prosadit proti dobře organizované obraně, snad jen pumelice P.Almášiho, která jen těsně míjí cíl a hlavička J.Čadílka se dá považovat za ohrožení hostující brány. Hosté vyráží naopak do rychlých brejků a v 66. minutě uniká obraně mrštný Čížek, ve vápně dochází ke kontaktu a rozhodčí mlčí…Škoda že v garáži za brankou nemáme VAR rád bych se na situaci podíval…, i když si myslím že rozhodčí by tam byl pod silným tlakem. V 77.minutě zastavuje jeden z brejků J.Počta a rozhodčí šahá do zadní kapsy a vytahuje nekompromisně červenou kartu „opět situace na VAR“. Do konce zápasu již nic kloudného nevymyslíme, a tak rozhodčí ukončuje naši šnůru 7 zápasů bez prohry. Novinky z týmu: Po půlroční pauze se k nám vrací z Velkých Pavlovic Tomáš Měřínský, který neprošel vážením před sezónou