Z Ratíškovic vítězně

FK Baník Ratiškovice – TJ Kovo Ždánice 1:2 (0:1)

Uniklo z bulvárního tisku: V. Kopeček na střídačce, jsou za tím problémy s trenérem? Životospráva? F. Markus v Maďarsku, shání kamaráda T.Kubíkovi? Udrží Předseda „Berlusconi“ M. Ruban své křeslo? 4.11 valná hromada, spekulací je mnoho……

Za krásného podzimního počasí a v tento sváteční den, kdy si připomínáme vznik Československa, naše enkláva vyráží do nedalekých Ratiškovic pokusit se prodloužit sérii 5 zápasů bez ztráty bodu. Při příchodu do společných prostor hned uvidíme obří tabuli skupiny hráčů, kteří kopali na místním stadionů 6let druhou nejvyšší ligu v České republice. Myslím, že skupině teenegerů v našem týmu jména hráčů opravdu nic neříkala…Já sem měl to štěstí, že jsem jejich fotky poctivě lepil do fotbalové albumu. Bez trenéra F. Markuse, ale se znovu nalezeným M. Luskačem nás hosté pohostili snad v nejmenší kabině v okrese, zájezd Asiatů by byl štěstím bez sebe z velkého prostoru, ale pro nás prostornější nic příjemného, a tak jako za mlada první se převlékla základní jedenáctka a poté střídající. Ještě zodpovím otázky z minulého týdne: Ano, Ne, Ne, Ano, Ano 21 věrných fandů. Osamocený trenér udělal jednu změnu v zaběhlé sestavě, a to, když zkušeného mazáka V.Kopečka nahradil Kamil Štipčák ml. Zrzavá paní rozhodčí píská do píšťalky a jde se na to. Terén ne zrovna ideální na kombinační fotbal, ale s tím problém rozhodně nemáme. Po 15 minutách oťukávaní a mnoha soubojových situací se v 18.minutě dostává k míči P.Almáš a posouvá míč na zázračně uzdraveného T.Kubíka a ten s přehledem prostřeluje domácího brankáře 0:1. V první půli se domácí dostanou ještě do dvou dobrých příležitosti nejprve Jakub Počta s přesným načasováním vypíchne míč útočníkovi domácích, který padá a penaltu ani nevyžaduje, ví totiž moc dobře že obranný zákrok byl dokonalý. V další situaci opět to samé jen jiný chirurg tentokrát M.Horňák. Poločas za námi, nebyl tak hrozný jako v předešlých utkání, ale zase vedeš 1:0

Do druhého poločasu vstupujeme levou nohou a to když se domácí Chytka dostane k odraženému míči ve vápně a v 56.minutě vyrovnává utkání na 1:1. Nutno podotknout že hrál rukou a ještě v ofsajdu. V 58.minutě se do míče opře T.Kubík jeho dalekonosná střela končí na levé tyči, následná dorážka L.Marčíka končí v síti, bohužel pomezní rozhodčí zvedá praporek. V 70.minutě zahrávám rohový kop, mrknu na brankáře ten salutuje „známka že nevidí“ ještě stíhám oznámit pomeznímu rozhodčímu, že uvidí gól a pěkně zakroucený „banán“ s přispěním domácího obránce končí v síti 1:2. V 80. minutě může rozhodnout hrdina posledních zápasů J.Čadílek a to když upaluje nikým neobklopen sám na bránu, bohužel nezvolil dobré zakončení a domácí brankář jeho laxní střelu chytá. Zbytek utkání si již pohlídáme a protahujeme tak sérii vítězství na 6 zápasů v řadě. Díky vysoké výhře Kyjova nad Tvrdonicemi se náš tým vyhoupnul na krásné 3.místo v soutěži. V sobotu v 14:00 hostíme na našem hřišti nováčka soutěže Tj Sokol Kostice. No a teď už zbývá jen poslední dílek do puzzle a poté se přesuneme do období sucha bez kopané….