5. výhra v řadě

Tj Kovo Ždánice -FK Blatnice pod svatým Antoníčkem 4:2 (2:1)

Jaro je krásné a léto je ideální pro dovolenou, ale podzim přináší touhu pro zisk dalších důležitých bodů, které se můžou v konečném hodnocení sezóny hodit asi jako poslední zapomenutá láhev dobře vychlazeného piva někde v lednici. Počasí se po dopoledním větříku a poprchávání nakonec umoudřilo a nabídlo nám tak ideální podmínky pro náš „kombinační fotbal“ Trenérský tým udělal jednu změnu a to když zraněného D.Horňáka nahradil odchovanec TJ Maloměřické cementárny a vápenice Brno L.Kludák. Po úvodním otrkávání se v 12.minutě po presinku našich dravých útočníků píská faul hostů. K míči se staví P.Almáš , neztrácí čas a chytře rozehrává na zkušeného mazáka V.Kopečka a ten z první nachází P.Lánce, který vletí do nepřipravené obrany jako uragán a uklízí míč 1:0 „akce jako z LaLigy“. V 33. minutě musí nedobrovolně opustit hřiště naše jediná zahraniční posila T.Kubík, který si přivodil svalové zranění. V 35.minutě zahrávají hosté standartní situaci a po nedůrazném bránění a odraženém míči je i čaroděj R.Ruban bezmocný 1:1. V 45.minutě zahrává opět standartní situaci P.Almáš a po závaru ve vápně a zmatečné situaci se dostává k odraženému míči pružný L.Marčík a uklízí 2:1. Opět se nám podařilo nasypat soupeřům sůl do rány před koncem prvního poločasu. Poločasový rozhovor stejný jako minulý týden všechno špatně, ale zase vedeš 2:1. Druhý poločas se nám daří lépe kombinovat a nepouštíme hosty moc do hry. Po sérii mini šancí, které neproměníme přichází trest a to v podobě vyrovnání kdy hostující Cícha po pěkné akci hostů skóruje 2:2. V 76.minutě přichází majstrštyk od domácích trenérů, kdy sotva chodícího L.Marčíka nahrazuje mladá puška J.Čadílek. V 82.minutě je faulován na hranici vápna a k míči se staví P.Lánc jeho pokus blokuje ruka hostujících ve zdi a rozhodčí nekompromisně ukazuje na bílý puntík. Nastává problém, a to v exekutorovi pokutového kopu dva určení hráči již nejsou na hřišti a ten třetí se pro jistotu kochá Ždánickým lesem a vzdaluje se od vápna. Tak osud utkání bere do svých rukou domácí kapitán P.Lánc a krásně kopnutou penaltou posílá svůj tým opět do vedení 3:2. V 90.minutě se po kombinaci dostává k balónu rychlonohý M.Andresík, který předkládá míč J.Čadílkovi s ten se nemýlí a zvyšuje na 4:2 a ukončuje tak nedělní kulturní představení. Tak série 5.výher v řadě je za námi v a 13.kole nás pohostí tým z Ratiškovic. Nastává řada otázek : Ukopeme další tým naším nepohledným fotbalem? Udrží R.Ruban druhé čisté konto v sezóně? Probudí se střelec T.Zbytek po 1 zápasové pauze? Nastoupí T.Kubík?

Přijede více než 10 fanoušků Kova ? Na všechny otázky odpovíme v Sobotu v 14:00 na stadionu v Ratiškovicích