KOVO Ždánice A - TJ Vícemilice  5 : 6 ( 2:3 )

Branky: Beker V. 2x, Handlíř P., Snášel F., Horňák M.

KOVO Ždánice B - FK Milotice B 2 : 8 ( 0:4 )

KOVO Ždánice A - SK Žarošice  7 : 1 ( 2:1 )

Branky: Marčík L. 4x, Handlíř P. 2x, Beker V.

Sobota 18.3. čas i místo bude upřesněno dle počasí

KOVO Ždánice A - SK Uhřice - ZRUŠENO

A mužstvo vítězně v Kostelci

SK Kostelec – Kovo Ždánice 3:4 (1:1)
Branky: 43. Dušan Horák, 47. Ondřej Lochman, 58. Gabriel David – 44. Vladimír Beker, 48. František Snášel, 75. Petr Lánc, 82. Petr Handlíř. Rozhodčí: Volf. Červené karty: 60. Ondřel Lochman – 60. Vojtěch Kopeček, 92. Kamil Štipčák. Diváci: 100.

Ždáničtí fotbalisté pokazili kosteleckému útočníkovi Gabrielu Davidovi svatební víkend. Známý okresní forvard, který se v sobotu ženil, musel stejně jako zbytek domácího týmu skousnout první letošní porážku. Remízové králové sice s Kovem třikrát o gól vedli, ale v závěru inkasovali dvě branky a po divoké přestřelce, ve které kromě sedmi branek padly také tři červené karty, prohráli 3:4. Nedělní souboj v 82. minutě rozhodl Petr Handlíř.

Zatímco Ždánice po utkání slavily první letošní výhru, Kostelec po výhře a čtyřech remízách vyšel poprvé bodově naprázdno. V prvním poločase byli hosté lepší, ale do vedení šli v závěru úvodní části Kostelečtí. Skóre ve 43. minutě otevřel Dušan Horák, který překonal bezmocného brankáře Rubana z hranice šestnáctky střelou pod břevno. Domácí fotbalisté ale neslavili dlouho. Ihned po rozehrávce totiž využil nepozornosti soupeřovy defenzivy Beker, který před odchodem do kabiny srovnal na 1:1. Ve druhém poločase přestřelka nabrala pořádné grády. Krátce po změně stran v koncovce selhal David Horák. Vzápětí vrátil Kostelci vedení Ondřej Lochman. Kovo ovšem znovu přispěchalo s rychlou odpovědí. Na 2:2 srovnal mazák Snášel. Kostelci pomohlo střídání a příchod kanonýra Davida na trávník. Zkušený forvard ihned po svém příchodu na hřišti udeřil a strhl vedení na domácí stranu.

Pak se na pažitu červenalo. Po hodině hry poslal nekompromisní sudí Volf pod sprchu Ondřeje Lochmana a Vojtěcha Kopačka. Oba kohouti byli vyloučeni po vzájemné potyčce za udeření soupeře v nepřerušené hře mimo souboj o míč střední intenzitou.

Ždánicím hra v deseti svědčila lépe. Kovo se totiž v závěrečné čtvrthodině neuvěřitelně semklo a výsledek otočilo. Vyrovnání obstaral stoper Lánc, obrat dokonal Petr Handlíř.

Hosté v hektickém závěru těsný náskok uhájili, i když v 92. minutě byl za bezohledné podražení soupeře v souboji o míč v nepřerušené hře vyloučen také sedmnáctiletý dorostenec Štipčák. Kostelec mohl v posledních minutách urvat alespoň bod, Kučeru ale nejprve vychytal Ruban a vzápětí zkušený hráč hlavičkoval ve výhodné pozici nad. „Jsme zklamaní. Celý mančaft byl v sobotu na svatbě, což mělo na náš výkon i výsledek vliv. I když jsme třikrát vedli, nakonec jsme čtyřikrát inkasovali a prohráli," uvedl předseda Kostelce Břetislav Junášek.

Svatobořice – Ždánice 0:5 (0:2)

Branky: 17. a 51. Vojtěch Kopeček, 61. a 71. František Snášel, 15. Radek Ždánský. Rozhodčí: Vinklárek. Diváci: 200.

Nečekaným debaklem skončil nedělní utkání mezi pátými Svatobořicemi a druhými Ždánicemi. Oslabený domácí Spartak proti Kovu tvrdě pykal za své chyby a nakonec doma vysoko prohrál 0:5. Dvakrát za hosty skórovali Vojtěch Kopeček s Františkem Snášelem, jednou se trefil mazák Ždánský.

Výkon i výsledek ovlivnila absence několika domácích hráčů. Svatobořice šly do utkání bez dlouhodobých marodů Kačera a Stani, mimo hru byli i Zdeněk Koch s Petrem Hajným. Domácím scházeli také hráči z rezervy, takže šanci dostali méně vytížení hráči. Někteří z nich nastoupili se sebezapřením. První půlka však byla ještě poměrně vyrovnaná. Ždánice poslal do vedení Ždánský, který se prosadil z trestného kopu. Vzápětí přidal druhý gól Kopeček.

Svatobořice mohly ještě do přestávky výsledek zkorigovat, ale kapitán Pekárek pokutový kop nařízený za faul na Žandovského neproměnil, když pokus o oblíbený vršovický dloubák skončil na břevně. „A ve druhém poločase nám Ždánice ukázaly, jak umějí být produktivní," uvedl svatobořický jednatel Kamil Maršálek. Krátce po změně stran Kopeček svým druhým gólem v zápase zvýšil na 3:0. Pak přišly chvíle kanonýra Snášel. Zkušený forvard nejprve přidal čtvrtý úder zdecimovanému soupeři a v 71. minutě završil ždánický triumf. Spartaku se nedařilo, navíc v koncovce neměl ani štěstí. Domácí za nepříznivého stavu 0:4 trefili krátce po sobě břevno, další vyložené šance ale neměli. Hostující brankář Ruban tak udržel v jarní části sezony potřetí čisté konto. Svatobořice zase podruhé v řadě vyšly bodově naprázdno.

Další domácí výhra našich mužů

iiDruhou domácí výhru jarní části soutěže si náš A tým zajistil proti celku z Vracova.Ve 3' minutě nás poslal do vedení Petr Handlíř po krásné nahrávce Franty Snášela. Před zápasem se mezi diváky mluvilo o povinné výhře ale Vracovští kousaly, vytvořily si i několik slibných gólových příležitostí, které ale zlikvidoval celou sezonu skvěle chytající Radek Ruban. Ve 48' nás druhou brankou do sítě Vracova uklidnil Pavel Čadílek opět po krásné přihrávce dobře hrajícího Snášela, ale je třeba podotknout že proti předposlednímu celku tabulky to byla dřina.

KOVO Ždánice - FC Vracov   2 : 0   ( 1 : 0 )

Branky: 3' Handlíř Petr, 48' Čadílek Pavel.

Zápas s Uhřicemi se prostě nepovedl

Na zápas v Uhřicích bude lepší co nejrychleji zapomenout, opravdu se nepovedl, nedokázali jsme si vytvořit jedinou pořádnou gólovku. Uhřice vstřelili dvě branky 23' 26' během tří minut a potom vyloženě hráli co potřebovali. Zápas ovlivnila neúčast Radka Ždánského a Petra Rubana kteří jsou stabilními hráči v základní sestavě ale na to se vymlouvat nemůžeme, myslím že máme dost zkušených hráčů aby je byli schopni nahradit. Snad doma proti Vracovu se ná zadaří lépe.

SK Uhřice - KOVOŽdánice   2 : 0   ( 2 : 0 )

TJ KOVO Ždánice - Slovan Bzenec B

Soupeř z Bzence byl velmi houževnatý, jeho odpor zlomila až druhá branka Pavla Čadílka. Od té doby už měli naši muži zápas pevně v rukou a zajistili si tak první jarní výhru.

KOVO Ždánice - Bzenec B   4 : 0   ( 1 : 0 )

Branky: 39' Lánc Petr, 62' Čadílek Pavel, 75' 82' Handlíř Petr.

Přátelské utkání A mužstva

V sobotu jsme sehráli na umělé trávě v Dambořicích přátelské utkání s musžtvem harajícím Okresní přebor vyškovska s Vícemilicemi, za které nastoupil i exligový hráč Milan Pacanda.

Kovo Ždánice - Vícemilice 1:2 (0:0)

Branka: Snášel František z p.k.